Zabiegi akupunktury
Akupunktura to nowoczesna terapia, która powstała w Azji. Ze względu na dużą skuteczność i brak skutków ubocznych stosuje się ją powszechnie we wspomaganiu leczenia wielu schorzeń. Sam zabieg polega na delikatnym wprowadzaniu płytko w skórę pacjenta sterylnych, jednorazowych, cienkich igieł i pozostawianiu ich na około 20 – 30 minut. Metoda ta dzięki szerokiemu działaniu pomaga w niwelowaniu dolegliwości bólowych, łagodzeniu objawów, a nawet leczeniu niektórych chorób przewlekłych; pozytywnie wpływa także na poprawę ogólnego samopoczucia.
Akupunktura nie tylko zmniejsza dolegliwości, może również skutecznie wspomagać farmakologiczne czy operacyjne, konwencjonalne leczenie chorób. Jest to metoda bezpieczna i stosowana jest obecnie na całym świecie.
Akupunktura wspiera leczenie i pozytywnie wpływa na:
- nerwobóle, porażenia, ale choroby o tle nerwowym, zwyrodnienia, ból pozabiegowy, dolegliwości mięśniowe, problemy trawienne np. zespół jelita drażliwego,
- zaburzenia pracy tarczycy i wątroby,
- układ sercowo-naczyniowy (np. przy miażdżycy lub / i nadciśnieniu)
Wykazano, że nakłuwanie powoduje w organizmie szereg korzystnych zmian, w tym dochodzi do:
- zwiększonego wydzielania hormonów i neuroprzekaźników jak oksytocyny („hormonu szczęścia”), a także endorfin, serotoniny, wazopresyny i innych związków odpowiedzialnych na przykład za nasze dobre samopoczucie i zdrowie,
- poprawy odżywienia i regeneracji tkanek,
- regulacji funkcjonowania sprzężeń zwrotnych między narządami i gruczołami, na przykład w osi podwzgórze-przysadka-nadnercza,
- unormowania ciśnienia tętniczego krwi,
- regulacji nastroju i łatwiejszego radzenia sobie z emocjami,
AKUPUNKTURA
Podczas wizyty wykonany zostanie zabieg nakłucia wybranych miejsc, ustalonych przez terapeutkę. Akupunkturę wykonuje się na leżąco, z odsłoniętymi fragmentami ciała, w którym znajdują się igły. Ilość igieł waha się w zależności od protokołu między 6 a 20. W zależności od zgłaszanych potrzeb nie zawsze nakłuwane są te same miejsca podczas kolejnych wizyt. Dla wzmocnienia efektów działania poleca się serię zabiegów.
Dla zwiększenia skuteczności terapii może zostać doklejona aplikacja dodatkowa (akupresura) na małżowinie usznej. Z tą aplikacją Pacjent idzie do domu i nosi przez 4-5 dni, po czym odkleja i wyrzuca.
Pakiety skierowane są do osób dorosłych i ustalane indywidualnie podczas pierwszej wizyty. Są też ZAWSZE indywidualnie dostosowane do potrzeb Pacjenta. Na podstawie wywiadu i badania wybrane zostaną miejsca nakłuć i ilość sesji, np. 6-10 spotkań. Przykładowe pakiety mogą być modyfikowane w zależności od potrzeb i wskazań zdrowotnych.
„APETYT NA ŻYCIE” – zabieg wspierający regenerację tkanki łącznej i układu naczyniowego, poprawiający trawienie i lipidogram, wspierający prawidłowy metabolizm, regulujący sen, niwelujący przewlekłe zmęczenie, pomagający w skupieniu i koncentracji. Użyte protokoły wspierają odbudowę sprężystości skóry, ruchomość i elastyczność stawów, zmniejszenie drobnych obrzęków,
„REGENERACJA i BLIZNY” – zabieg dedykowany pacjentom ortopedycznym – po zabiegach chirurgicznych ale również po wypadkach, stłuczeniach i złamaniach. Do zabiegu akupunktury regeneracyjnej w razie potrzeby może zostać dodany kinezjotaping medyczny blizny. Efektywnie wspiera odbudowę sprężystości skóry, ruchomość i elastyczność stawów, zmniejsza obrzęki, pomaga wchłonąć krwiaki.
„BEZ STRESU” – zabieg mocno skoncentrowany na regulacji centralnego i autonomicznego układu nerwowego, procesów zasypiania i snu, wspomagający psychoterapię, tonizujący układ pokarmowy, regulujący problemy jelitowe (biegunki, wzdęcia i zaparcia przy IBS i SIBO), wyciszający i przeciwbólowy.
Akupunktura – w czym może pomóc?
- regeneracja organizmu podczas leczenia chorób przewlekłych, w tym onkologicznych,
- zmniejszenie nudności, bólów głowy i zmęczenia będącego skutkiem ubocznym długotrwałych terapii,
- dodatkowe wsparcie w leczeniu bólu i gojeniu blizn,
- kuracja antystresowa, regulująca reaktywność emocjonalną,
- poprawa trawienia, pomoc w utrzymaniu prawidłowej masy ciała,
- wsparcie urody i zdrowia skóry,
- zmniejszenie nieprzyjemnych i dokuczliwych oznak menopauzy
- pomocniczo podczas leczenia otyłości,
- wspomaganie płodności (również podczas procedury in-vitro),
- wsparcie leczeniu nadciśnienia
Przeciwskazania do wykonania akupunktury:
Paniczny strach przed igłami, alergia na metal, wysoka gorączka, wyniszczenie organizmu (kacheksja), pierwszy trymestr ciąży, stany ostre, choroby zakaźne, poważne zaburzenia krzepnięcia, hemofilia, neutropenia.