Wydarzenia archiwalne

 

INTEGRACYJNA TERAPIA STRESU PRZEWLEKŁEGO – Tarnowskie Góry

11-13 luty 2022

 ————————————————

Integracyjna Terapia Blizn

26 i 27. 02.2022
Warsztaty dla masażystów, fizjoterapeutów, trenerów personalnych …

www.integracyjnaterapiablizn.com

 —————————————————-

Intergracyjna Terapia Blizn

Warsztaty dla masażystów i fizjoterapeutów.

www.integracyjnaterapiablizn.com

 

Grupowa Sesja TRE®

Kolejne sesje TRE: ustalamy terminy, zainteresowanych proszę o kontakt

Zapraszam Cię na cykl spotkań z ćwiczeniami TRE®, które cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie.
TRE® – czyli Ćwiczenia Uwalniające od Napięcia i Traumy (Tension & Trauma Releasing Excersises) – to nowatorska metoda opracowana przez Davida Bercelliego, na którą składa się zestaw 8 prostych ćwiczeń. Ich zadaniem jest odblokowanie w ciele drżeń neurogenicznych. Uwolnienie tego naturalnego mechanizmu samoregulacji pozwala ciału na rozładowanie napięć, stresu i emocji zatrzymanych w ciele wskutek silnego pobudzenia w chwilach radości, przerażenia, traumy czy stresu.

Obecnie żyjemy w permanentnym stresie, a uwarunkowania otoczenia wymagają od nas powstrzymywania się od drżenia i trzęsienia się. Nie dbamy o rozluźnianie ciała i relaksację. Powoduje to zatrzymanie w ciele stresowych związków chemicznych. Oznacza to, że możemy odczuwać objawy fizyczne, takie jak:
– napięcia i bóle mięśniowe
– bóle głowy
– problemy z żołądkiem i trawieniem
oraz objawy psychiczne:
– niepokój
– słaba koncentracja
– trudności w zasypianiu
– depresja
– złość lub strach.

Życie w takim stanie sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na choroby i zaburzenia psychiczne.
Ćwiczenia TRE® przywracają ciału jego naturalny mechanizm samoregulacji drżenia i trzęsienie się uwalniając nas od skutków stresu i zdarzeń traumatycznych. Mechanizm drżeń jest zdrowym i pożytecznym zjawiskiem neurofizjologicznym, który wycisza pobudzony układ nerwowy, obniża napięcia w układzie mięśniowo-powięziowym i wypełnia nas spokojem. Ćwiczenia TRE® doskonale sprawdzają się zarówno u osób aktywnie uprawiających sport, jak i takich, które godzinami przesiadują za biurkiem. Polecają je m.in. fizjoterapeuci, osteopaci, masażyści i psychoterapeuci. Są proste i po nauczeniu się ich pod okiem praktyka do praktykowania samodzielnego w domu.

Więcej informacji i zapisy : Wioletta Winiarz 605 981 118 lub przez messengera.
Inwestycja: pojedyncze wejście 40 zł; 4 sesje 130 zł.
Na spotkanie potrzebujesz: wygodny strój, skarpety, matę do ćwiczeń, wodę,
Plan spotkania:
Rozpoczniemy od ćwiczeń wprowadzających z Dorotą Rajchert, które pomogą Ci poczuć ciało, posłuchać go.
Następnie przejdziemy do grupowej sesji ćwiczeń TRE z Wiolettą, które zakończymy relaksacją.

Prowadzące:

Wioletta Winiarz – w ubiegłym roku ukończyła licencjonowane szkolenie na TRE® Providera u Joanny Wołoszczuk. Obecnie w trakcie certyfikacji. Muzykoterapeutka. Instruktorka metody CANTIENICA®-Program Power i Trening Dna Miednicy wg koncepcji BeBo® ( met. rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne). Prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne ucząc słuchania siebie, zrozumienia, akceptacji i miłości do swojego ciała. Dzieli się Masażem Dotyk Motyla. Tańczy z zamiłowania tańce w kręgu. Zwołuje i prowadzi kobiece kręgi mocy.

Dorota Rajchert
terapeuta zajęciowy, dyplomowany masażysta, nauczyciel autoterapii, historyk sztuki. Instruktor kreatywnej rehabilitacji dla dorosłych i dzieci poprzez sztuki plastyczne i systemy ruchu.
W pracy z pacjentem łączy medycynę akademicką, diagnostykę chińską, terapię z elementami jogi i Tai – Chi oraz arteterapię z ekspresją ruchową.
Prowadzi gabinet Kreatywne Usprawnianie w Rzeszowie.
www.dorotarajchert.pl

Podstawy dietetyki chińskiej

Warsztat żywieniowy

Serdecznie zapraszam na warsztat poświęcony zdrowiu w kontekście świadomego żywienia. Czeka na Ciebie duża dawka praktyczniej wiedzy!

Kiedy: 16.06.19 r. 16:30 – 19:00

Miejsce: ul. Łukasiewicza 37a, Kreatywne Usprawnianie, 35-604 Rzeszów

Inwestycja: 80 zł

Jak już wiecie z poprzednich spotkań, spożywany przez nas pokarm w zależności od tego czy jest odpowiednio dobrany do naszych potrzeb może nam służyć lub szkodzić. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie produkty najlepiej dobrać dla siebie, to właśnie ten warsztat w tym Ci pomoże!

Na spotkaniu chciałbym skupić się przede wszystkim na podstawowych zagadnieniach i zaleceniach dietetycznych związanych z tradycyjną chińską medycyną (TCM). Ten warsztat jest świetną okazją do rozpoczęcia swojej przygody z medycyną chińską, którą każdy z nas może stosować w życiu codziennym. Spotkanie jest również możliwością do utrwalenia i poszerzenia już zdobytej wiedzy z zakresu TCM. Medycyna chińska jest stylem medycyny naturalnej najchętniej stosowanej na całym świecie! Przyjdź i sam przekonaj się o jej skuteczności!

Podczas spotkania:
➡️zostanie wyjaśnione czym tak naprawdę jest medycyna chińska i czy aby na pewno możemy stosować ją w naszych warunkach;
➡️zostaną wyjaśnione podstawowe pojęcia i teorie na których bazuje medycyna chińska oraz dietetyka TCM;
➡️ dokładnie wyjaśnimy sobie jakimi sprawdzonymi zaleceniami dietetyki TCM jesteśmy w stanie działać profilaktycznie i leczniczo na nasze zdrowie;
➡️ każdy uczestnik dostanie materiały, z których pomocą będzie mógł zacząć pracować tuż po zajęciach;
➡️ w trakcie spotkania zachęcam do żywej dyskusji i chętnie odpowiem na wszystkie zadane pytania;
➡️ na uczestników będzie czekać zdrowy, ciepły posiłek oraz ciekawy upominek!

❗️ Ze względu na konieczność wcześniejszego przygotowania materiałów i ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy:
pod adresem e-mail: terapieholistyczne@gmail.com
lub telefonicznie: 535 120 990

Przed warsztatami istnieje możliwość 2 – godzinnej konsultacji żywieniowej w cenie 180zł. W swej pracy kładę nacisk na aspekt holistycznego podejścia do pacjenta, gdyż uważam, że zdrowienie odbywa się równocześnie na wszystkich poziomach: Ciało-Umysł-Duch. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie w oparciu o wiedzę pochodzącą zarówno ze źródeł świata Zachodu jak i Wschodu takich jak: dietetyka, psychologia, Tradycyjna Chińska Medycyna.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod ww. adresem e-mail lub nr telefonu. Zapraszam do kontaktu i zapisów!

Parę słów o prowadzącym warsztat – Piotrze Łysoniewskim:
Dietetyk TCM, psychodietetyk, mgr inż. metalurgii AGH w Krakowie, który skutecznie przekuł swoją pasję do zdrowego i dobrego żywienia na doradztwo żywieniowe. Kucharz z kilkuletnim doświadczeniem w pracy zarówno w kuchni polskiej jak i orientalnej. Jego serce skradła kuchnia bliskowschodnia (libańska/marokańska), ale najlepiej odnajduje się wśród naszych rodzimych produktów co widać w sezonowej kuchni pełnej świeżych ziół i aromatycznych przypraw. W swej pracy posługuje się technikami zaczerpniętymi z Tradycyjnej Chińskiej Medycyny i łączy je z kuchnią Pięciu Przemian, tak aby jedzenie nie tylko dostarczało pełni swych walorów smakowych, ale stanowiło lekarstwo dla naszego Ciała i Duszy. Swym nieprzeciętnym podejściem do jedzenia, pokazuje Światu, że pokarm może być jedną ze wspaniałych i skutecznych metod do samouzdrawiania na każdym poziomie, czego można doświadczyć na Jego warsztatach gotowania. Prócz gotowania jego hobby stanowią muzykoterapia (w szczególności kamertonoterapia), astrologia oraz praca z podświadomością. Jednak ponad wszystko ceni sobie kontakt z naturą, szczególnie oddając się długim, pieszym wędrówkom po górach.

Warsztat żywieniowy

WARSZTAT ŻYWIENIOWY + SESJA QIGONG

Serdecznie zapraszamy na warsztat poświęcony zdrowiu w kontekście świadomego stylu życia. Czeka na Ciebie duża dawka praktyczniej wiedzy połączona z sesją Qigong!

Kiedy: 31.03.19 r. 15:30 – 19:00

Miejsce: ul. Łukasiewicza 37a, Kreatywne Usprawnianie, 35-604 Rzeszów

Inwestycja: 120zł

Wiosna – Przemiana Drzewa – maximum aktywności Wątroby i Pęcherzyka Żółciowego już trwa!

Warto przygotować się na tę piękną porę roku aby przeżyć ją w pełni sił i jak najlepiej wykorzystać swój potencjał.
Silna wątroba = duży zastrzyk energii wiosną!

Z punktu widzenia medycyny Wschodu jak i Zachodu wątroba pełni niebywale ważną rolę w naszym życiu. Zaburzenia pracy wątroby (dotyczące większości z nas) często stają się dla nas obciążeniem, a długotrwale bagatelizowane prowadzą do poważniejszych schorzeń. Spotkanie to może okazać się bardzo pomocne dla osób już doświadczających osłabienia ze strony wątroby jak i profilaktyką przeciwdziałania chorobom ww. narządu.

Podczas spotkania:
➡️zostanie omówiona rola wpływu ruchu na wątrobę;
➡️zostanie przeprowadzona sesja Qigong;
➡️zostanie szczegółowo omówione jaki wpływ na naszą wątrobę oraz samopoczucie ma pożywienie;
➡️ dokładnie wyjaśnimy sobie jakimi sprawdzonymi czynnościami (zaczerpniętymi zarówno z wiedzy Wschodu jak i Zachodu) można wzmocnić swoją wątrobę;
➡️ każdy uczestnik dostanie materiały, z których pomocą będzie mógł zacząć pracować tuż po zajęciach;
➡️ w trakcie spotkania zachęcam do żywej dyskusji i chętnie odpowiem na wszystkie zadane pytania;
➡️ na uczestników będzie czekać zdrowy, ciepły posiłek oraz wiele ciekawych upominków!

Qigong jest chińską metodą samoregulacji ciała, umysłu i emocji poprzez spokojną, skupioną pracę. Nazywana jest „akupunkturą bez igieł”, jest to formą gimnastyki z automasażem. Na początku praktyka nie wydaje się spektakularna, jednak po pewnym czasie, gdy zwiększa się wrażliwość organizmu, zaczynamy przyglądać się, jak określone ruchy dobroczynnie wpływają na nasze ciało i umysł. Składa się z prostych elementów, wykorzystujących wielopłaszczyznowe ruch kończyn i tułowia, oklepywania dłońmi, rozcierania, opukiwania punktów. Ułożone są w ten sposób, by wszystkie ścięgna, mięśnie, stawy i kręgosłup rozgrzały się, rozluźniły i jednocześnie wzmocniły, usprawniając wzajemną komunikację.

Podczas wiosennej edycji praktyki Qigong popracujemy nad udrożnieniem przepływu energii witalnej w całym organizmie, szczególną uwagę kierując w stronę Wątroby i Pęcherzyka Żółciowego. Ćwiczenia te usprawniają metabolizm, pomagają się w pozbyciu zastoju Krwi w obrębie miednicy i brzucha, wpływają regulująco na procesy trawienia, wzrok, układ tętniczy i żylny oraz limfatyczny. Poprawiają funkcjonowanie całego organizmu, pomagają pozbywać się niepokoju, mogą działać wspomagająco podczas leczenia depresji, nerwic, zapobiegać rozwojowi chorób, których podłożem jest przewlekły stres. Należy pamiętać, że ćwiczenia nie są stosowane jako alternatywa dla fachowej psychoterapii a jedynie wspomagają proces leczenia.
Dzięki ćwiczeniom odnajdujemy siłę wewnętrzną i spokój, które nie są zależne od czynników zewnętrznych, są stanem wewnętrznej równowagi.

❗️ Ze względu na konieczność wcześniejszego przygotowania materiałów i ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy pod adresem e-mail: gabinet@dorotarajchert.pl lub nr tel.: 512 273 633. Pod tym adresem udzielone zostaną również informacje odnośnie sesji Qigong.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z częścią żywieniową prosimy o kontakt pod nr tel: 535 120 990.

Przed warsztatami istnieje możliwość 2 – godzinnej konsultacji żywieniowej z Piotrem Łysoniewskim w cenie 150zł. W swej pracy kładę nacisk na aspekt holistycznego podejścia do pacjenta, gdyż uważam, że zdrowienie odbywa się równocześnie na wszystkich poziomach: Ciało-Umysł-Duch. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie w oparciu o wiedzę pochodzącą zarówno ze źródeł świata Zachodu jak i Wschodu takich jak: dietetyka, psychologia, Tradycyjna Chińska Medycyna.

Zapraszamy do kontaktu i zapisów!

Parę słów o prowadzących warsztat:

Dorota Rajchert – terapeuta zajęciowy, dyplomowany masażysta, nauczyciel autoterapii, historyk sztuki. Instruktor kreatywnej rehabilitacji dla dorosłych i dzieci poprzez sztuki plastyczne i systemy ruchu. W pracy z pacjentem integruje medycynę akademicką z systemem Tradycyjnej Chińskiej Medycyny i korzysta z leczniczego działania praktyki Qigong i Tai – Chi, którą zajmuje się od 2008 roku. Uczennica szkoły Nan Bei -Tygrys w Rzeszowie, praktyka Qigong linii nauczania Mistrza Zhang Feng Jun.
Prowadzi Gabinet Medycyny Holistycznej Kreatywne Usprawnianie w Rzeszowie

Piotr Łysoniewski –  Dietetyk TCM, psychodietetyk, mgr inż. metalurgii AGH w Krakowie, który skutecznie przekuł swoją pasję do zdrowego i dobrego żywienia na doradztwo żywieniowe. Kucharz z kilkuletnim doświadczeniem w pracy zarówno w kuchni polskiej jak i orientalnej. Jego serce skradła kuchnia bliskowschodnia (libańska/marokańska), ale najlepiej odnajduje się wśród naszych rodzimych produktów co widać w sezonowej kuchni pełnej świeżych ziół i aromatycznych przypraw. W swej pracy posługuje się technikami zaczerpniętymi z Tradycyjnej Chińskiej Medycyny i łączy je z kuchnią Pięciu Przemian, tak aby jedzenie nie tylko dostarczało pełni swych walorów smakowych, ale stanowiło lekarstwo dla naszego Ciała i Duszy. Swym nieprzeciętnym podejściem do jedzenia, pokazuje Światu, że pokarm może być jedną ze wspaniałych i skutecznych metod do samouzdrawiania na każdym poziomie, czego można doświadczyć na Jego warsztatach gotowania. Prócz gotowania jego hobby stanowią muzykoterapia (w szczególności kamertonoterapia), astrologia oraz praca z podświadomością. Jednak ponad wszystko ceni sobie kontakt z naturą, szczególnie oddając się długim, pieszym wędrówkom po górach.

Wzmocnij swoje zdrowie na Nowy Rok – warsztat żywieniowy!

Piotr Łysoniewski

Niedziela, 27 stycznia 2019 o 16:30 – 19:00

Serdecznie zapraszam na warsztat poświęcony zdrowiu w kontekście świadomego żywienia. Czeka na Ciebie duża dawka praktyczniej wiedzy!

Kiedy: 27.01.19 r. 16:30 – 19:00

Miejsce: Rzeszów, ul. Powstańców Listopadowych 3

Inwestycja: 80 zł

Podczas spotkania:
➡️zostanie szczegółowo omówione – czy i jaki wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie ma pożywienie;
➡️ dokładnie wyjaśnimy sobie jakimi sprawdzonymi czynnościami (zaczerpniętymi zarówno z wiedzy Wschodu jak i Zachodu) można wzmocnić swoje zdrowie i poprawić codzienne samopoczucie;
➡️ każdy uczestnik dostanie materiały, z których pomocą będzie mógł zacząć pracować tuż po zajęciach;
➡️ w trakcie spotkania zachęcam do żywej dyskusji i chętnie odpowiem na wszystkie zadane pytania;
➡️ na uczestników będzie czekać zdrowy poczęstunek oraz wiele ciekawych upominków!

❗️ Ze względu na konieczność wcześniejszego przygotowania materiałów i ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy:
pod adresem e-mail: terapieholistyczne@gmail.com
lub telefonicznie: 535 120 990

Przed warsztatami istnieje możliwość 2 – godzinnej konsultacji żywieniowej w cenie 150zł. W swej pracy kładę nacisk na aspekt holistycznego podejścia do pacjenta, gdyż uważam, że zdrowienie odbywa się równocześnie na wszystkich poziomach: Ciało-Umysł-Duch. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie w oparciu o wiedzę pochodzącą zarówno ze źródeł świata Zachodu jak i Wschodu takich jak: dietetyka, psychologia, Tradycyjna Chińska Medycyna.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod ww. adresem e-mail lub nr telefonu. Zapraszam do kontaktu i zapisów!

Parę słów o prowadzącym warsztat – Piotrze Łysoniewskim:
Pasjonat zdrowego i dobrego jedzenia. Kucharz z kilkuletnim doświadczeniem w pracy zarówno w kuchni polskiej jak i orientalnej. W ciągłym doskonaleniu swych umiejętności z zakresu dietetyki, psychologii i TCM. Jego serce skradła kuchnia bliskowschodnia (libańska/marokańska), ale najlepiej odnajduje się wśród naszych rodzimych produktów co widać w sezonowej kuchni pełnej świeżych ziół i aromatycznych przypraw. Na co dzień posługuje się technikami zaczerpniętymi z Tradycyjnej Chińskiej Medycyny i łączy je z kuchnią Pięciu Przemian, tak aby jedzenie nie tylko dostarczało pełni swych walorów smakowych, ale stanowiło lekarstwo dla naszego Ciała i Duszy. Swym nieprzeciętnym podejściem do jedzenia, pokazuje Światu, że pokarm może być jedną ze wspaniałych i skutecznych metod do samouzdrawiania na każdym poziomie, czego można doświadczyć na Jego warsztatach gotowania. Prócz gotowania jego hobby stanowią muzykoterapia (w szczególności kamertonoterapia), astrologia oraz praca z podświadomością. Jednak ponad wszystko ceni sobie kontakt z naturą, szczególnie oddając się długim, pieszym wędrówkom po górach.

Medytacje uzdrawiające sufich

Maciej Wielobób

Sobota, 2 lutego 2019 o 11:00 – 18:15

Rzeszów, 2 lutego 2019

Temat: Medytacje uzdrawiające sufich – wprowadzenie

Nauczyciel prowadzący: Maciej Wielobób

„Co jest przyczyną braku harmonii w życiu człowieka?
Brak rytmu i niedostrojenie do swojego tonu”.
Hazrat Inayat Khan

Podczas warsztatu zanurzymy się w poszukiwania swojego rytmu i tonu, wprowadzimy do niektórych praktyk uzdrawiających, nauczanych od wieków przez sufich, W rzeczywistości ich istotą jest proces oczyszczenia umysłu, stania się niejako naczyniem, które może zostać wypełnione przez “siłę uzdrawiającą”. Dlatego też, oprócz wprowadzenia do idei stojących za nimi, skupimy się na praktykach, które pozwolą nam oczyścić umysł i wzmocnić siłę oddechu. Wprowadzimy również suficką mantrę uzdrawiającą oraz nauczymy się kierować świadomością oddechu.

Celem kursu jest wprowadzenie do głębi tradycyjnych technik w prosty, zrozumiały i użyteczny współcześnie sposób.

Rozkład warsztatu:

10.40 – rejestracja
11.00-14.00 – pierwsza część warsztatu
14.00-15.00 – przerwa
15.00-18.15 – druga część warsztatu

Cena: 130 złotych za ten warsztat;
w pakiecie z warsztatem Agnieszki Wielobób dzień później (“Joga i praca z powięziami – taśma powierzchowna przednia i tylna”: https://www.facebook.com/events/2117397238298649/) – 220 zł (zamiast 260!)

Miejsce warsztatu: Kreatywne Usprawnianie: 35-606 Rzeszów, ul. Powstańców Listopadowych 3, (budynek Agencji reklamowe Art Studio), II piętro

Informacje i rezerwacje: gabinet@dorotarajchert.pl
Rezerwacja poprzez zgłoszenie i wpłatę pełnej kwoty za warsztat lub warsztaty na rachunek:
Kreatywne usprawnianie
Nr rach. 82 1140 2004 0000 3102 7738 2075

Zapraszamy!

Joga i praca z powięziami: taśma powierzchowna przednia i tylna

Agnieszka Wielobób

Niedziela, 3 lutego 2019 o 11:00 – 16:00

fot. Klaudia Rozenek / Pakamera

Rzeszów, 3 lutego 2019
godz. 11.00-16.00

Joga i praca z powięziami: taśma powierzchowna przednia i tylna

Nauczycielka: Agnieszka Wielobób – joga i ajurweda

Przeżycia, których doświadczamy zapisują się w naszym ciele w tkance łącznej. Powięź, zbudowana z tkanki łącznej, jest bardzo ważnym elementem spajającym nasze ciało jako całość. To „pajęczyna”, w której zawieszone są organy, która otaczając każdy najmniejszy element wnętrza i wpływa na jego funkcjonowanie.
Na warsztatach przyjrzymy się taśmie powierzchownej przedniej (TPP) oraz taśmie powierzchownej tylnej (TPT). TPP wspomaga zgięcie tułowia i zgięcie stawów biodrowych oraz chroni miękkie i wrażliwe struktury znajdujące się z przodu ciała. TPT natomiast pomaga nam utrzymać pionową postawę, przeciwdziałając skłonom do przodu oraz wspomaga utrzymanie wygięć (łuków) pierwotnych i wtórnych kręgosłupa. Obie taśmy oddziałują na siebie wzajemnie: kiedy TPP jest skrócona i ciągnie klatkę piersiowa w dół, to TPT jest zbyt rozciągnięta i pogłębia garbienie się i zamykanie barków. Na warsztatach przyjrzymy się zatem równowadze przód – tył, oraz poszukamy pozycji równoważących przód ciała z tyłem, aby w naszym ciele zaistniała równowaga.

Warsztat obejmuje praktykę asan (pozycji jogi), podstawy pranajamy i odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę 🙂

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 16.00. W trakcie będzie około 30 minut przerwy.

Cena: 130 złotych za ten warsztat;

w pakiecie z warsztatem Macieja Wieloboba dzień wcześniej („Medytacje uzdrawiające sufich – wprowadzenie”: https://www.facebook.com/events/723869871331095/) – 220 zł (zamiast 260!)

Miejsce warsztatu: Kreatywne Usprawnianie: 35-606 Rzeszów, ul. Powstańców Listopadowych 3, (budynek Agencji reklamowe Art Studio), II piętro

Informacje i rezerwacje: gabinet@dorotarajchert.pl
Rezerwacja poprzez zgłoszenie i wpłatę pełnej kwoty za warsztat lub warsztaty na rachunek:
Kreatywne usprawnianie
Nr rach. 82 1140 2004 0000 3102 7738 2075

Do zobaczenia!

Kadzidła

Palenie żywic, aromatycznego drzewa i ziół w celu okadzania pomieszczeń jest praktykowane od czasów starożytnych.
Dziś jednak to sztuka w dużej mierze zapomniana, a kadzidła obecne a rynku to często produkty syntetyczne, których palenie nie tylko nie przynosi korzyści naszemu zdrowiu, ale wręcz nam szkodzi.
Podczas warsztatów chciałybyśmy pokazać i nauczyć Was, jak korzystać z dobrodziejstw naturalnych kadzideł.

Razem…

zrobimy ziołowe kadzidła stożkowe i w proszku
nauczymy się zwijać kadzidła z papieru ryżowego
skomponujemy aromatyczną mieszankę ziołową do palenia w kadzielniczce, rozpalimy aromatyczne żywice i zrobimy kadzidło ziołowe w wiązce, wykonamy tradycyjne kadzidła inspirowane Dalekim Wschodem!

Każdy uczestnik zabierze do domu kilka kadzidełek i oczywiście wiedzę oraz doświadczenie, aby kontynuować eksperymenty w domu.

Cena: 250 zł/osoba*
Warunkiem udziału w warsztacie jest zgłoszenie mailowe i wpłata zadatku 50 zł na numer konta 82 1140 2004 0000 3102 7738 2075
Bardzo proszę o podanie danych do wystawienia rachunku i wpisanie tytułu KADZIDŁA.

Zgłoszenia: gabinet@dorotarajchert.pl

*Dzieci (zapraszamy dzieciaki w wieku od lat 10) obowiązuje zniżka, za udział dziecka w warsztatach kwota wynosi 100 zł!

Miejsce warsztatu: Kreatywne Usprawnianie: 35-606 Rzeszów, ul. Powstańców Listopadowych 3, (budynek Agencji Reklamowej Art Studio), II piętro

Ważne! Prosimy o zmienne, miękkie obuwie lub „kapcie” (warsztat odbędzie się w gabinecie masażu)

Prowadzące: Kaja Nowakowska, Gosia Ruszkowska – botaniczka i etnografka, zielarki i znawczynie dzikiej kuchni i wszelkich metod fermentacji. Autorki książki Dzikie smaki. Kuchnia zwariowanego zbieracza roślin.

Warsztaty automasażu twarzy metodą próżniową bańkami kosmetycznymi

Zapraszamy na warsztaty nauki wykonania samodzielnego masażu próżniowego silikonowymi bańkami kosmetycznymi połączonego z nauką automasażu twarzy wg technik jogi twarzy.

Cena warsztatu 120 zł w tym koszt baniek oraz olejków używanych podczas masażu. Każda z Pań będzie miała do dyspozycji swój zestaw baniek, który zabierze ze sobą do domu!

Masaż próżniowy wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Poprawia kondycję naczyń włosowatych, redukuje zmarszczki, poprawia wchłanianie
kosmetyków przez co dodatkowo odżywia skórę. Poprawia krążenie, przepływ limfy i płynu śródmiąższowego. Masaż próżniowy pomaga wyeliminować
zjawisko stagnacji w skórze, intensyfikuje procesy metaboliczne i pobudza „oddech” skóry. Dzięki masażowi skóra staje się elastyczna,
bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, zwiększa się aktywność skurczowa mięśni twarzy, poprawia się napięcie i elastyczność skóry.

Podczas warsztatu nauczycie się metodyki wykonania masażu. Źle wykonany może zaszkodzić zarówno skórze jak i mięśniom, a nieprawidłowy kierunek masażu może doprowadzić do tego, że zalegające w układzie limfatycznym toksyny nie zostaną prawidłowo usunięte.

Bańki do masażu wykonane są z wysokiej jakości miękkiego silikonu, dzięki czemu są wygodne w użyciu, masaż łatwo wykonywać samemu w domu.

Olejki wykorzystywane podczas warsztatu przygotowywane są przez prowadzącą. Serum lawendowe z liposomami aktywnymi ujędrniającymi i
nawilżającymi, kolagenem elastyną, kwasem hialuronowym 1,5% i witaminą E. Właściwości: zmniejsza stany zapalne skóry, przyspiesza gojenie i
ogranicza powstawanie nowych zmian trądzikowych. Działa przeciwzmarszczkowo i wygładzająco, zmniejsza stres oksydacyjny w skórze, zapobiega fotostarzeniu się skóry. Liposomy aktywnie wnikają w głębsze warstwy skóry, aby w widoczny sposób ją odżywić i zregenerować.

Serum będzie można również zakupić na miejscu za dodatkową opłatą w cenie 50 zł za 30 ml.

Dla kogo przeznaczony jest warsztat:
Dla osób w każdym wieku chcących poprawić kondycję swojej skóry,
zredukować zmarszczki, poprawić napięcie i elastyczność cery.

Przeciwwskazania:
– gorączka
– choroby nowotworowe i zakaźne
– padaczka, zespół odstawienia alkoholu czy narkotyków
– stwardnienie rozsiane (SM) w okresie nowego rzutu choroby
– przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (włączając w to siniaki i
obrzęki niewiadomego pochodzenia)
– hemofilia
– cera naczyniowa
– niewydolność krążenia (np. zapalenie żył i żylaki), a także
nadciśnienie tętnicze, wady serca i choroby serca
– ciąża

Automasaż wg metody jogi twarzy
Poprzez regularny automasaż twarzy wzrasta cyrkulacja i przepływ limfy, przez co zalegające w twarzy toksyny zostają usunięte. Dzięki temu
pozbywamy się szarego odcienia cery, redukujemy obrzęki oraz cienie pod oczami. Masaż powoduje, że cera wygląda zdrowo i młodzieńczo. Redukujemy zmarszczki mimiczne oraz napięcie mięśniowe. Techniki automasażu zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, naturalnych „wypełniaczy”, co przekłada się na jędrniejszą i zdrowszą skórę twarzy.

Jak się przygotować?
Należy zmyć makijaż i ubrać się wygodnie oraz zabrac coś do pisania.

Po warsztatch odbędzie się kameralna prezentacja naturalnych kosmetyków,
robionych ręcznie przez prowadzącą.

Prowadząca:
Naturoterapeutka, instruktorka i trenerka jogi twarzy, promotorka healthy-aging. Oferuje holistyczne pakiety pielęgnacyjne, specjalizuje
się w prowadzeniu terapii przeciwtrądzikowych. Opracowała metodę terapeutyczną, w której odpowiednio dobrana dieta, detoksykacja,
suplementacja oraz naturalna ziołowa pielęgnacja, wspomagają leczenie przewlekłych zmian skórnych.
Jako jedyna w Polsce posiada kwalifikacje trenerskie do prowadzenia kursów na instruktorów jogi twarzy wg metody Danielle Collins Face Yoga
Method. W całej Polsce organizuje warsztaty z naturalnych metod spowalniania procesów starzenia, o czym m.in. opowiadała w programie
telewizyjnym Dzień Dobry TVN oraz w publikacjach dla magazynów i portali o tematyce zdrowia i pielęgnacji: Yoga & Ayurveda czy Be Active.
Właścicielka Gabinetu Naturalnej Regeneracji Skóry BioMedSkin.

Cena warsztatu 120 zł.
Start godzina 18-ta.
Czas trwania 90 minut.

Miejsce warsztatu: Kreatywne Usprawnianie, Rzeszów

Zapisy pod nr tel: 502604568 lub na adres e-mail: biuro@biomedskin.pl.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest rezerwacja poparta wpłatą
zaliczki w wysokości 70 zł na konto organizatora:
81 1240 5208 1111 0010 7542 5712
GABINET NATURALNEJ REGENERACJI SKÓRY BIOMEDSKIN AGNIESZKA WYSZYŃSKA –
PALUCH
ul. Grzegórzecka 67C/ U 15
31-559 Kraków
W tytule należy wpisać „warsztaty masażu 24.11.18. oraz podać imię i
nazwisko”

pozdrawiam

——
Agnieszka Wyszyńska – Paluch

Gabinet Naturalnej Regeneracji Skóry

BIOMEDSKIN

www.biomedskin.pl

www.agijoga.pl

nr tel: + 48 502 604 568


Agnieszka Wyszyńska – Paluch

Gabinet Naturalnej Regeneracji Skóry

BIOMEDSKIN

Wojownik/Wojowniczka – Warsztat z Dorota Komasą

Wojownik/Wojowniczka.  To postawa-wytańcz to!
Letnio-jesienne gruntowanie ciała.

Po wiosennym przebudzeniu, letnim szaleństwie, wypoczynku nadchodzi czas przyswojenia nauk, jakie przyszły do nas w tym okresie. Jesień to dojrzałe owoce, zbiory, podsumowania. Dobry moment na spotkanie ze sobą, poczucie na nowo czym jest moja moc, co we mnie się zmieniło na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.
Mowa tutaj o postawie płynącej z serca, nie z głowy. O postawie, która pozwala nam realizować się, tworzyć zdrowe relacje, kreować to co dobre dla nas i innych. Ten warsztat to okazja aby powrócić do ciała, czyli tego, co mamy najcenniejszego i poprzez świadomą pracę z oddechem i ruchem wzmacniać poczucie własnej wartości. Działać z poziomu serca, w połączeniu z rozumem i duszą, niezależnie od okoliczności.
Zajmiemy się szczególnie odkrywaniem, wzmacnianiem, ugruntowaniem tego co naszą Mocą, Esencją.
Podczas tej edycji będzie także okazja stworzyć swój talizman mocy, który będzie przypominał, wspierał nas w chwilach trudnych, przełomowych, w wyzwaniach.

Warsztat pracy dedykowany wszystkim, którzy szukają
Mocy, Spokoju i Siły pochodzącej z ugruntowania (dla zmęczonych pracowników i pracodawców, mentorów, rodziców, opiekunów)
oraz dla trenerów pracy z ciałem (masażystów, nauczycieli ruchu, wykładowców, tancerzy fizjoterapeutów, trenerów).

Podczas Warsztatów będziemy odkrywać te jakości ruchu, które czynią nas Wewnętrznie Mocnymi; jak improwizacja w tańcu, świadomym ruchu, przy muzyce, medytacji i rysunku.
Pracować będziemy w kręgu, indywidualnie, w parach.

Kim jest Wojownik / Wojowniczka? Co oznacza?

Proponujemy wzmocnienie w sobie Wojownika / Wojowniczki Serca, czyli Bohatera / Bohaterki dysponującej świadomością Mocy swoich myśli / działań / intuicji / świadomości ciała bez agresji, z poczuciem stabilnego spokoju.

Jak te metody mogą przełożyć się na uwolnienie energii, która chronić będzie to co słabe i kruche, a wzmacniać to, co cenne i ugruntowane? Przejdziemy tą drogę od samego początku; od spotkania ze sobą samym, lepszego rozumienia swojego ciała, poprzez taniec spontaniczny, naturalny aż po wizualizację i integrację.

Korzyści, które wyniesiesz z warsztatu to:

1. Lepszy i uważniejszy kontakt z ludźmi – jeśli sam jesteś terapeutą lub nauczycielem, wykładowcą, fizjoterapeutą, masażystą, trenerem personalnym, zdobędziesz narzędzia do rozwijania w sobie cierpliwości, empatii i radości z pracy

2. Uwrażliwienie na procesy odbywające się podczas pracy z pacjentem/klientem/wychowankiem

3. Budowanie poczucia swojego bezpieczeństwa w sytuacjach stresu [ugruntowanie, skupienie, ukierunkowanie; zapobieganie wypaleniu zawodowemu] (sic!)

4. Swój własny talizman (symbol) mocy, który będzie przypominał Ci o zasobach jakie posiadasz.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:
Dorota Komasa tel. 533 737 877
Dorota Rajchert tel 512 273 633

Zapraszamy 10 osób, dlatego koniecznie zapisz się wcześniej na warsztaty.

W planach jest cykl 4 spotkań, każde w innej porze roku, bo każda z nich niesie inny przekaz. Warsztat ten to także okazja do świadomego zarządzania cyklami, którymi rządzi się zarówno nasze ciało jak i przyroda.

Kiedy::
Sobota, 06.10.2018, 10:00-16:00

Gdzie: Kreatywne Usprawnianie
ul. Powstańców Listopadowych 3, 35-606 Rzeszów

Inwestycja: 180 zł w tym lekki poczęstunek, owoce i picie.

Co ze sobą zabrać na warsztat: luźne ubranie, otwarty umysł i ciekawość!

Uwaga – WARSZTAT NIE ZASTĘPUJE PSYCHOTERAPII/MA CHARAKTER ARTYSTYCZNY!

Zapisy:
-aby zarezerwować miejsce wyślij zgłoszenie na adres:
gabinet@dorotarajchert.pl, wpisując w temacie tytuł warsztatu i datę, w treści pozostawiając swoje dane kontaktowe.

-potwierdzeniem rezerwacji miejsca, jest przesłanie na konto podane w mailu zaliczki w wysokości 50zł.

Prowadzą:

Dorota Komasa
Trenerka Holistycznego Rozwoju Osobistego. Pedagożka, Instruktorka Improwizacji Tańca, Symboliki Ciała i Eksperymentalnego Teatru Tańca, wg. Metody Detleffa Kapperta. Masażystka Lomi Lomi Nui.
Przez wiele lat była związana z edukacją alternatywną dla dzieci, prowadziła szereg warsztatów twórczych dla dzieci oraz rodziców z dziećmi. Między innymi w ramach Mothers Of Design, Naturalna Szkoła i Przedszkole Bukowy Dom, Krąg Przyrodniczo-Artystyczny, gdzie realizowała się jako pedagożka, mentorka.
Od kilku lat zajmuje się pracą z dorosłymi, tworząc i prowadząc autorskie warsztaty, poprzez które szerzy świadomość siebie, swojego ciała, ale także siebie w kontekście relacji osobistych i zawodowych. Wykorzystując w tym całe swoje doświadczenie i wiedzę z zakresu holistycznego trenerstwa oraz różnych metod świadomej pracy z ciałem. Jej misją jest szerzenie zamiłowania do tańca, ruchu naturalnego, spontanicznego, jako form odzyskania miłości do siebie i przekładała się na świadome wybory i działania. Prowadzi autorski cykl spotkań dla kobiet Od Nowiu Do Pełni, a także Taniec Naturalny, jako formy samorozwoju. Poprzez CUDowny Dotyk, masaż Lomi Lomi Nui, w którym się zakochała od pierwszego dotyku, przywraca ludziom kontakt ze sobą, równowagę w ciele, umyśle i dusze, sprawiając, że ludzie idą dalej w świat zrelaksowani i uśmiechnięci.
www.komasadorota.wordpress.com

Dorota Rajchert
terapeuta zajęciowy, dyplomowany masażysta, nauczyciel autoterapii, historyk sztuki. Instruktor kreatywnej rehabilitacji dla dorosłych i dzieci poprzez sztuki plastyczne i systemy ruchu.
W pracy z pacjentem łączy medycynę akademicką, diagnostykę chińską, terapię z elementami jogi i Tai – Chi oraz arteterapię z ekspresją ruchową.
Prowadzi gabinet Kreatywne Usprawnianie w Rzeszowie.
www.dorotarajchert.pl

Integracyjna Terapia Blizn

Warsztaty dla fizjoterapeutów i terapeutów manualnych oraz masażystów

27-28 październik 2018

www.integracyjnaterapiablizn.com

ITB to szkolenie ukazujące różnorodność zaburzeń, które mogą być wywołane bliznami oraz sposoby eliminacji tychże zaburzeń.
Dzięki wiadomościom zdobytym na kursie oraz zastosowanej terapii blizna zostaje zintegrowana, uwolniona i nieaktywna.

Do tej pory bliznom pacjentów nie poświęcano zbyt wiele uwagi poza aspektem estetycznym. Lekarz czy fizjoterapeuta nieczęsto pytał w wywiadzie o przerwanie ciągłości tkanek. Obecnie na szczęście rośnie świadomość i waga tego zagadnienia. Praca z bliznami została już włączona do procesu terapii układu ruchu ale i normalizacji zaburzeń metabolicznych, endokrynologicznych i ogólnoustrojowych. Równie ważne jest zauważenie, zbadanie i poddanie terapii obszarów blizn nowych jak i bardzo dawnych, mającymi po kilka, –naście, -dziesiąt lat.
W trakcie rozwoju technik terapeutycznych adresowanych tkankom miękkim, zwłaszcza na powięziom, zauważono, że blizna może mieć negatywny wpływ nie tylko na miejsce, w którym powstała, ale także na odległe części ciała. I to nie tylko „świeża” blizna może być źródłem problemu, ale też taka, o której już często zapomnieliśmy, że posiadamy. Fizjoterapeuci na szczęście coraz częściej stosują co najmniej terapię manualną blizny. Szkolenie ITB daje możliwość poznania większej ilości technik, którymi można blizny „wyregulować”. Pomaga też zrozumieć zależności występujące pomiędzy różnymi układami, tkankami, częściami ciała, które mogą wpływać na pojawianie się dolegliwości niekoniecznie w miejscach gdzie blizny się znajdują. Właśnie z takim podejściem, gdzie blizna zostanie zdiagnozowana nie tylko na poziomie lokalnym, ale też na przykład na poziomie energetycznym, wegetatywnym czy psycho-emocjonalnym może być poddana dobrej, integracyjnej terapii pomagającej osiągnąć tak ważny dla pacjenta cel, czyli po prostu redukcję uciążliwych symptomów. Integracyjna Terapia Blizn sprawdza się nie tylko wtedy, kiedy pierwotnym powodem zgłoszenia się do fizjoterapeuty są właśnie blizny (powstałe po urazach, po zabiegach operacyjnych, po wykonaniu tatuażu lub piercingu), ale też w przypadkach, kiedy terapia pacjentów – nie tylko z dolegliwościami bólowymi – nie przynosi oczekiwanych efektów przy zastosowaniu metod standardowych.

Szkolenie zawiera w sobie część teoretyczną (wykłady z prezentacją multimedialną) uzupełnioną treningiem praktycznym poznanych technik terapeutycznych.
Część teoretyczna:
• Anatomia, fizjologia, neurofizjologia, rozwój embrionalny skóry.
• Proces gojenia się ran.
• Podział i opis ran i blizn (dlaczego tatuaż to też blizna).
• Omówienie wpływu blizn na dane struktury, tkanki, narządy, układy, przepływy energii.
• Przykłady symptomów związanych z obecnością „zaburzonych” blizn – przykłady przeprowadzonej terapii.
• Wywiad, plan terapii, prowadzenie dokumentacji.
• Zasady terapii blizn na różnych poziomach (wegetatywnym, energetycznym, lokalnym, powięziowo-mięśniowym, psycho-/emocjonalnym, segmentalnym).
• Terapie wspomagające (fizykoterapia, drenaż limfatyczny, ćwiczenia ruchowe, odżywanie, suplementy, farmaceutyki, opatrunki, plastry, produkty dermopodobne, przybory i przyrządy w terapii blizn, naturoterapia (ziołolecznictwo, aromatoterapia), biofeedback, Terapia Neuralna, medycyna estetyczna, Medical Flossing, Kinesiotaping, Microneedling).
• Jak unikać ran-blizn?
• Postępowanie z raną i jej stabilizacja.
• BHP – dezynfekcja, higiena i zapobieganie infekcjom, wskazania i przeciwwskazania do terapii.

Część praktyczna:

• Badanie i ocena blizn (inspekcja, palpacja, badanie wegetatywne, energetyczne, powięziowo-mięśniowe, instrumentalne, objawy psycho-emocjonalne).
• Terapia przy zaburzeniach wegetatywnych blizny.
• Terapia blizn przy zaburzeniach przepływu energii.
• Terapia blizn zaburzonych powięziowo-mięśniowo.
• Terapia blizn przy zaburzeniach psycho – emocjonalnych
• Terapia manualna blizn (ręczna, przyborami).
• Taping blizn.
• Mikroneedling.
• Medical Flossing.
• Przykłady ćwiczeń ruchowych (Joga, Trening powięziowy, rozciąganie, neuromobilizacje, SMR, PIR).
• Dodatkowo, jeżeli czas pozwoli, wstęp do „Terapii w stresie przewlekłym” (redukcja stresu = lepsza regeneracja, gojenie się ran i integracja blizn).

UWAGA: dodatkowo wspólnie z panią Dorotą Rajchert poprowadzimy warsztat przygotowania terapeuty do prowadzenia skutecznej terapii, czyli podstawy pracy z równowagą wewnętrzną i zewnętrzną Qigong.

Warsztaty odbędą się w Pracowni Kreatywne Usprawnianie w Rzeszowie, ul Powstańców Listopadowych 3. Budynek Agencji reklamowej Art Studio, 2 piętro.

Cena warsztatu za dwa dni: 930 zł

Kontakt i zapisy: integracyjna.terapia.blizn@gmail.com

www.integracyjnaterapiablizn.com

Anna Kapusta

Żabka Pomagaczka – warsztaty bajkoterapeutyczne 

22 września 2018

Zapraszam Państwa na długo oczekiwane warsztaty, których pomysłodawczynią i prowadzącą jest Anna Kapusta. Jest to wydarzenie dedykowane Dorosłym i Dzieciom.
Autorka bardzo konsekwentnie i rozważnie tworzy każdy ze swoich warsztatów, tym razem bazując na oryginalnym, własnym opowiadaniu terapeutyczno – logopedycznym „Szczęśliwa Żabka”.
https://www.dobrewiadomosci.eu/proza/5298-e-book-anna-kapusta-qszczliwa-abkaq

Więzi, które łączą Dziecko i Dorosłego należą do szczególnych; opierają się na zaufaniu i wsparciu. Przeżywając kolejne etapy rozwoju zarówno Dziecko jak i Dorosły mogą wspólnie tworzyć i stosować własne, wspierające opowieści.

Metoda pracy z bajkami naszego dzieciństwa pozwala nam odkryć wiele przydatnych fragmentów ukrytej wrażliwości, które odsłaniają przed nami wiele współczesnych tęsknot i potrzeb.

Jeśli jesteś Rodzicem, zaproś swoje dziecko do stworzenia Waszej wspólnej bajki. Pomóż Dziecku kreować bajkową postać i jej historię. Dzięki temu dowiesz się od Dziecka, czego potrzebuje od Ciebie. Jakich przyjaciół będzie szukał Wasz bohater? Gdzie zamieszka? Co go spotka? Taka historia tworzona z Dorosłym da dziecku informację, że może Ci ufać we wszystkich swoich sprawach.
Waszą Opowieść możecie spisać i czytać wspólnie wiele razy. Po latach staje się ona skarbem dzieciństwa, w którym ktoś ważny dał nam siłę.

Ostatnim krokiem tych warsztatów jest napisanie bajki dla siebie samego. A jeśli będzie ona napisana naprawdę i szczerze, zachwyci też innych. Bajka, którą sobie wybierzesz będzie Twoja. Opowiadasz ją sobie życiem.

Więcej: http://inspiracje.lifefree.pl/artykul/w-wakacje-napisz-bajke-ze-swoim-dzieckiem,156,1,13301.html

Co konkretnie oferuje ten warsztat?

Warsztaty są odpowiedzią na potrzebę radzenia sobie Dorosłych i Dzieci z trudnymi emocjami: złością, smutkiem, lękiem.
Będziemy wspólnie odkrywać narzędzia bajkoterapeutyczne, uważnościowe i relaksacyjne do pracy z Dziećmi i Dziećmi w Nas, bo każde Dziecko to najlepszy nauczyciel dla Dorosłego.
Żabka Pomagaczka podpowie, jak transformować coś trudnego w twórcze działanie.
Nauczymy się działać i cieszyć bajką oraz jak je tworzyć i ich słuchać.

Kto może być Uczestnikiem Warsztatów?

– Dorosły Opiekun z Dzieckiem (para warsztatowa to 1+1),

JAK ZAREZERWOWAĆ MIEJSCE?
UWAGA!
– wymagana PISEMNA REZERWACJA MIEJSC poprzez wiadomość e-mail —> gabinet@dorotarajchert.pl
Inwestycja – 130 zł/parę
-Płatne gotówką w dniu wydarzenia przed rozpoczęciem warsztatów-

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe Dyplomy Warsztatowe!

Prosimy o wygodne, luźne ubrania i dodatkowe skarpetki, jeśli dzień będzie chłodniejszy. Podczas Warsztatów pracujemy bez obuwia 😉

Serdecznie zapraszamy!
Kontakt w sprawach organizacyjnych:
Dorota Rajchert, gabinet@dorotarajchert.pl
Kontakt z Anna Kapusta poprzez stronę Tekstoterapii.

O Prowadzącej Warsztaty:

Anna Kapusta jest polonistką, socjolożką, badaczką i autorką oraz praktyczką koncepcji tekstoterapii kulturowejhttps://www.linkedin.com/in/anna-kapusta-08111853/.
Od 2011 roku intensywnie zajmuje się biblioterapią, a od 2014 roku prowadzi też autorskie warsztaty biblioterapeutyczne. Publikowała na ten temat artykuły naukowe i publicystyczne w czasopismach: „Akant”, „Biblioterapeuta”, „Hejnał Oświatowy” i „Przegląd Biblioterpeutyczny”. Każdy warsztat to dla niej małe dzieło sztuki.

Tutaj przeczytasz więcej o Szczęśliwej Żabce:

1. Kapusta A., Szczęśliwa Żabka i Dobry Dorosły. Warsztat rozwojowy dla dziecka i dorosłego: czynniki procesu biblioterapeutycznego, „Hejnał Oświatowy”, R: 2016., Nr 12/158., s. 33-34.
2. Kapusta A., Rachwalska A., Biblioterapeutyczny program eksploracyjny, „Przegląd Biblioterapeutyczny”, R: 2015., Nr 1., T. V., s. 89-114.
3. Rachwalska A., Kapusta A., Szczęśliwa Żabka wędruje. Warsztat biblioterapeutyczny w Piekarach, „Hejnał Oświatowy”, R: 2015., Nr 12/148., s. 31-32.
4. Kapusta A., Marzęcka A., Szczęśliwa Żabka. Warsztaty biblioterapeutyczne w Czernichowie, „Hejnał Oświatowy”, R: 2015., Nr 11/147., s. 24-26.
5. Kapusta A., Rachwalska A., Szczęśliwa Żabka. Opowiadanie logopedyczno-terapeutyczne, „Hejnał Oświatowy”, R: 2015., Nr 1/139., s. 24-26.

Agnieszka Wielobób

Wprowadzenie do pracy z powięziami w jodze

16 września 2018

fot. Klaudia Rozenek / Pakamera

Nauczycielka: Agnieszka Wielobób

Przeżycia, których doświadczamy zapisują się w naszym ciele w tkance łącznej. Powięź, zbudowana z tkanki łącznej, jest bardzo ważnym elementem spajającym nasze ciało jako całość. To „pajęczyna”, w której zawieszone są organy, która otaczając każdy najmniejszy element wnętrza i wpływa na jego funkcjonowanie. Na warsztatach spróbujemy przyglądnąć się w jaki sposób funkcjonuje powięź, jak reaguje na określoną siłę, na różne rodzaje pracy. Ponadto postaramy się za pomocą asan samemu „dotknąć” powięzi i wprowadzić rozluźnienie, miękkość oraz przestrzeń w ciało.

Skupimy się szczególnie na tzw. taśmie głębokiej przedniej, która stabilizuje nasze ciało. Zadbanie o dobrą kondycję tej taśmy powinno być podstawą każdej praktyki, gdyż zapewnia nam stabilność fizyczną i emocjonalną (emocjonalną dlatego, że układ nerwowy reaguje na impulsy pochodzące z mięśni). Każdy ruch bierze początek w tej taśmie, dopiero po chwili dołączają się mięśnie powierzchowne, nadające siłę danemu ruchowi.

Warsztat obejmuje praktykę asan (pozycji jogi), podstawy pranajamy i odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę ?

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 16.00. W trakcie będzie około 30 minut przerwy.

Cena:130 złotych za ten warsztat;
w pakiecie z warsztatem Macieja Wieloboba dzień wcześniej (“Droga powrotna do siebie – suficka medytacja z mantrą”) – 220 zł (zamiast 260!)

Miejsce warsztatu: Kreatywne Usprawnianie: 35-606 Rzeszów, ul. Powstańców Listopadowych 3, (budynek Agencji reklamowe Art Studio), II piętro

Informacje i rezerwacje:gabinet@dorotarajchert.pl
Rezerwacja poprzez zgłoszenie i wpłatę pełnej kwoty za warsztat lub warsztaty na rachunek:
Kreatywne usprawnianie
Nr rach. 82 1140 2004 0000 3102 7738 2075

Do zobaczenia!

Maciej Wielobób

Droga powrotna do siebie – suficka medytacja z mantrą 

15 września 2018

Temat: Droga powrotna do siebie – suficka medytacja z mantrą

Nauczyciel prowadzący: Maciej Wielobób

Hosz dar dam, nazaar bar qadam,
khiluat dar andżuman.
Bądź świadomy swojego oddechu i tego czyje stopy stąpają po ziemi;
Dzięki temu możesz doświadczyć odosobnienia w tłumie.
Hazrat Inayat Khan

Tym razem spotkamy się w Rzeszowie, by zgłębiać ezoteryczną stronę praktyki. Wyjdziemy od sufickiej idei ścieżki uważności oddechu, która tak naprawdę jest “drogą powrotną do samego (samej) siebie”, zanurzymy się w 3 wymiary oddechu (fizjologiczny, psychologiczny i metafizyczny) oraz poznamy 3 rodzaje służby: służbę sobie, innym i temu, co dobre. Przede wszystkim jednak oddamy się tradycyjnym praktykom oddechowych i łazifom – sufickim medytacjom z mantrą, zorientowanym na otwarcie się na różne aspekty Rzeczywitości.

Dzień zwieńczymy jedną z najbardziej esencjonalnych praktyk mantrowych na sufickiej ścieżce Otwartej Drogi – zikarem Hazrata Inayata Khana. Jest to medytacja, w której pracujemy z porzuceniem wszystkich swoich identyfikacji i „przypomnieniem” sobie kim naprawdę jesteśmy. Zikar obejmuje intonację mantry w języku arabskim/perskim/urdu (la illa ha il alla hu – nic nie istnieje oprócz Absolutu, tylko Absolut istnieje) na głos, ruch ciała + okresy kontemplacji w ciszy. Każdą z praktyk będziemy wyjaśniać i przedstawiać w określonym kontekście. Jeśli czytaliście moją książkę “Duchowość na co dzień” to ten nasz wspólny czas będzie urzeczywistnieniem praktycznej strony tej książki.

Rozkład warsztatu:
10.40 – rejestracja
11.00-14.00 – pierwsza część warsztatu
14.00-15.00 – przerwa
15.00-18.15 – druga część warsztatu

Cena:130 złotych za ten warsztat;
w pakiecie z warsztatem Agnieszki Wielobób dzień później (“Wprowadzenie do pracy z powięziami w jodze”) – 220 zł (zamiast 260!)

Miejsce warsztatu: Kreatywne Usprawnianie: 35-606 Rzeszów, ul. Powstańców Listopadowych 3, (budynek Agencji reklamowe Art Studio), II piętro

Informacje i rezerwacje:gabinet@dorotarajchert.pl
Rezerwacja poprzez zgłoszenie i wpłatę pełnej kwoty za warsztat lub warsztaty na rachunek:
Kreatywne usprawnianie
Nr rach. 82 1140 2004 0000 3102 7738 2075

Zapraszamy!

Relacja z warsztatów – 21.04.2018

Relacja z Warsztatów – czy raczej Improwizacja Relacji, bo można by godzinami pisać
Nieustannie tworzy nas to, co robimy, czego doświadczamy, co nam się przytrafiło, jak to w siebie wbudowaliśmy. Ostatnia sobota upłynęła pod znakiem bycia obserwatorem tego, co w nas mieszka; na zwiększeniu uważności ścięgien, kości, mięśni i tkanek miękkich jako całości (CIAŁOści). Dorota Komasa pomagała w tej podróży tym razem w Rzeszowie, dyskretnie prowadziła Wojowników i Wojowniczki przez tkanki życia. Dosłownie obserwowaliśmy, jak życie jest UTKANE, przepływa w postaci napięcia, płynów i energii w stawach, trzewiach i głowie, jak wzrasta w żywiole wiosny (kolor zielony, ruch w górę, ale i zakorzenienie roślin i stóp, oparcie w kościach, pietach, Ziemi, podłodze, grawitacji). Oczywiście żaden żywioł nie funkcjonuje samodzielnie, zatem w tańcu i medytacji przeszliśmy przez Ziemię, Ogień i Powietrze, pozwalając sobie dosłownie wyskoczyć w Eter, nie tracąc uziemienia (stopy, asekurujące dłonie pomocnika podczas pracy w parach). Dorota pracowała również z głosem, dodając muzykę, własny śpiew i dźwięki bębna (tu rodzaj męski, ale mam przeczucie, że w języku polskim powinna istnieć też żeńska forma tej nazwy!)
Instrument ten zasługuje na uwagę i podziw – ma swoją własną legendę i historię powstania, imię i specjalne przeznaczenie, o czym pewnie jego Właścicielka opowie podczas kolejnych spotkań.
Wojownik i Wojowniczka są w te

j chwili zakorzenione, dobrze znają swoje silne strony, miejsca stabilnej i spokojnej siły. Pomimo ogromnej dawki ruchu i tańca improwizowanego Uczestnicy reagowali odprężeniem, choć okazało się, że 7 godzin to absolutnie za mało i czuć niedosyt… ruszamy zatem we własną podróż, nakarmieni tym ciepłym spokojem i siłą, której korzenie i kiełki już odczuwaliśmy. Zintegrowane ciało, emocje, myśli i przeczucia są skarbem wyniesionym w Zawiniątku Serca Wojownika.

Po medytacji w ruchu i w odpoczynku przyszedł czas na zanurzenie się w opowieści mówionej i śpiewanej, wygrywanej rytmem serca i bębna. Wracaliśmy do naszych własnych, bezpiecznych miejsc, szukaliśmy swoich korzeni słuchając śpiewu i prowadzącego głosu Przewodniczki.
Dorota przygotowała również skrypty z obszernym miejscem na notowanie własnych wrażeń Uczestników, aby nic nie uleciało z pamięci, żadne obrazy, intuicje, odczucia.
Po krótkim posiłku i odpoczynku ROZRYSOWALIŚMY intuicyjnie to, co w nas mieszkało, co dało o sobie znać, to domagało się ucieleśnienia w postaci linii, koloru, kropek, plam. Żadna z prac nie była podobna do drugiej, a rysowaliśmy na ogromnych płaszczyznach papieru, które pokrywały całą podłogę pomieszczenia. Codziennie wyznaczamy swoimi myślami i ruchem linie, zakreślamy granice, otwieramy lub zamykamy przestrzeń swoimi myślami o osądami. Jak to jest, ZOBACZYĆ JE NA RYSUNKU? Wyjść ze swoim światem w kolor i kształt? DOTKNĄĆ kolorem być może chorego lub zimnego miejsca, relacji? POŁĄCZYĆ się rysunkiem z DRUGIM CZŁOWIEKIEM? Sprawdzić, jak daleko

sięgają moje zakresy ruchu, moje myśli? Jakimi kolorami, strukturami się definiuję? Czy jestem żółto – Fioletowy? Kulisty czy najeżony? Otwieram się i wpuszczam innych czy rysuję ostrą granicę? Czy gdzieś mam plamki? Czy wybieram flamaster, delikatną kredkę świecową czy zamaszysty ruch pastelami? Czy mogę zanurzyć dłoń w farbie i pozostawić swój ślad na papierze lub ciele, a może chcę kogoś pomalować? Czy mi pozwoli? To wszystko się działo i jestem zachwycona rezultatami!

Dorota Komasa nas wewnętrznie zintegrowała, ja (Dorota Rajchert) inspirowałam do rysunku i użyczyłam przestrzeni gabinetu/sali.
Ogromnie się cieszę, że nasze drogi się spotkały i z pewnością bę
dziemy dalej współpracować w tworzeniu  interdyscyplinarnych projektów. Bardzo dziękuję Uczestnikom! Tworzyliśmy mocną, piękną grupę! Inspirowałyście nas swoją podróżą i doświadczeniami!
Zapraszamy na kolejne edycje, poświęcone Wojownikowi/Wojowniczce w cyklu żywiołów roku, czyli LATO, JESIEŃ i ZIMA.