Gabinet i techniki

Zajmuję się miejscową i całościową terapią blizn - blizny to miejsca, które poddały się procesom reparacji po przerwaniu ciągłości tkanek. Niestety potrafią się "odzywać" - boleć, piec, podrażniać, "ciągnąć" podczas ruchu lub wpływać na odległe obszary organizmu. Nawet stare i małe blizny - np. po drenie lub ugryzieniu mogą być przyczyną uporczywego bólu, osłabienia siły mięśni, problemów z narządami wewnętrznymi i układami, zaburzać krążenie krwi, powodować obrzęki i bóle. Te dysfunkcje można niwelować odpowiednimi technikami manualnymi i masażem oraz ćwiczeniami. Nie zajmuję się zabiegami kosmetologicznymi - na wygląd blizny mogę wpływać poprzez ogólną poprawę stanu sąsiadujących tkanek, kinezjotaping (przyklejanie taśm ściągających i odciążających skórę, poprawiających ukrwienie), terapię całego ciała poprzez ruch i zabiegi.

Podczas pracy łączę wiele technik i nurtów pracy z ciałem.  Do osiągnięcia wyznaczonego celu mogę stosować rozluźnianie mięśniowo - powięziowe, masaż tkanek głębokich, terapię czaszkowo - krzyżową, masaż punktowy, akupunkturę ucha, akupunkturę klasyczną, moksybucję, masaż gua-sha, cupping zimny i ogniowy oraz inne metody. Terapię manualną poprzedzam wywiadem zdrowotnym i testami funkcjonalnymi. 

Po zabiegu mogą wystąpić niegroźne, chwilowe odczucia wychłodzenia, dreszcze lub lekkie uczucie "rozbicia", które utrzymuje się do około 24 godzin. Jest to zjawisko normalne i naturalne, podczas terapii manualnej czy akupunktury następuje uwolnienie z tkanek wielu substancji. Aby łatwiej się ich pozbyć należy zadbać o nawodnienie - w dniach poprzedzających zabieg więcej pić. Każdy organizm adaptuje się w innym tempie. Pozytywna zmiana odczuwalna może być po jednym zabiegu, czasem należy cierpliwie poczekać na efekt do ukończenia zalecanej sesji. Do utrwalenia efektów polecam kontynuację terapii w postaci aktywnego wykonywania wskazanych ćwiczeń i autoterapii wg wskazań.