Wizyta diagnostyczna

Pierwsza wizyta diagnostyczna podczas której planujemy rodzaj i kolejność dalszych zabiegów terapeutycznych.  Polega na przeprowadzeniu wywiadu dotyczącego stanu zdrowia, wypełnieniu karty informacyjnej, podpisaniu zgody wykonywane zabiegi oraz przeprowadzeniu testów mobilności (gimnastyka z pacjentem). Ta wizyta trwa zazwyczaj dłużej od kolejnych.

Przygotowanie do pierwszej wizyty:

  • Bardzo proszę o przygotowanie się do zabiegu i ćwiczeń poprzez zabranie ze sobą odzieży na zmianę (wygodna bielizna nie krępująca ruchów, u pań miękki stanik sportowy bez twardych fiszbin, bezuciskowe skarpety bawełniane, ewentualnie miękkie spodnie typu legginsy, gumkę do spięcia długich włosów).

  • Zabiegi czy ćwiczenia nie mogą być wykonane bezpośrednio po obfitym posiłku, proszę nie jeść przed wizytą przynajmniej przez dwie godziny.

  •  Po zabiegu należy pić dużo niegazowanej wody o temperaturze pokojowej, ponieważ poprawi to usuwanie toksyn i nawodni tkanki po zabiegach, przyspieszając powrót do zdrowia. Dobrze jest zabrać ze sobą butelkę wody.

  • Proszę o przyniesienie badań obrazowych, zwłaszcza jeśli dotyczą  stanu po urazie, np. zdjęcia RTG z opisem, USG z opisem;  badania również będą dla mnie cenną wskazówką.

  • Będą Państwo proszeni  o wypełnienie karty dotyczącej ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu masażu oraz o informację na temat przyjmowanych obecnie leków. 

  • Przed wejściem do gabinetu i salę ćwiczeń proszę o zdjęcie obuwia.

W diagnostyce kieruję się oglądaniem naturalnego zakresu ruchów oraz postawy ciała, blizn, zmian zabarwienia skóry i stanu żył. Jest to ważne dla wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu terapii manualnej, stanowi dla mnie wskazówkę diagnostyczną i wymaga zdjęcia odzieży (oprócz bielizny).  Proszę o wypełnienie formularza dotyczącego stanu zdrowia i przebytych urazów.

Badanie i terapia trwają od 60 do 120 minut. Kolejne wizyty również nie są krótkie ze względu na pracę w wielu obszarach.

Jest to czas niezbędny, żebym mogła prześledzić większość przyczyn i dróg, które doprowadziły do urazu, z jakim Państwo przychodzą. Miejsce, w którym doszło do bólu to tylko niewielki fragment długiego łańcucha wzajemnych napięć strukturalnych, np problem w barku czy w łopatce często rozwiązuję pracą w innych obszarach ciała.

Terapia manualna

Typ wizyty Cena
Wizyta diagnostyczna z terapią indywidualną 250 PLN
Wizyta kolejna z terapią manualną 200 PLN

Zajęcia

Rodzaj Czas Cena
Zajęcia gimnastyczne z elementami Qigong i nauką automasażu - Trening indywidualny wg wskazań leczniczych cena ustalana indywidualne

Zastrzegam sobie możliwość zmiany cen zabiegów i zajęć.