Wizyta diagnostyczna

Pierwsza wizyta diagnostyczna podczas której planujemy rodzaj i kolejność dalszych zabiegów terapeutycznych.  Polega na przeprowadzeniu wywiadu dotyczącego stanu zdrowia, wypełnieniu karty informacyjnej, podpisaniu zgody wykonywane zabiegi oraz przeprowadzeniu testów mobilności (gimnastyka z pacjentem). Ta wizyta trwa zazwyczaj dłużej od kolejnych.

Przygotowanie do pierwszej wizyty:

  • Bardzo proszę o przygotowanie się do zabiegu i ćwiczeń poprzez zabranie ze sobą odzieży na zmianę (wygodna bielizna nie krępująca ruchów, u pań miękki stanik sportowy bez twardych fiszbin, bezuciskowe skarpety bawełniane, ewentualnie miękkie spodnie typu legginsy, gumkę do spięcia długich włosów).

  • Zabiegi czy ćwiczenia nie mogą być wykonane bezpośrednio po obfitym posiłku, proszę nie jeść przed wizytą przynajmniej przez dwie godziny.

  •  Po zabiegu należy pić dużo niegazowanej wody o temperaturze pokojowej, ponieważ poprawi to usuwanie toksyn i nawodni tkanki po zabiegach, przyspieszając powrót do zdrowia. Dobrze jest zabrać ze sobą butelkę wody.

  • Proszę o przyniesienie badań obrazowych, zwłaszcza jeśli dotyczą  stanu po urazie, np. zdjęcia RTG z opisem, USG z opisem;  badania również będą dla mnie cenną wskazówką.

  • Będą Państwo proszeni  o wypełnienie karty dotyczącej ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu masażu oraz o informację na temat przyjmowanych obecnie leków. 

  • Przed wejściem do gabinetu i salę ćwiczeń proszę o zdjęcie obuwia.

W diagnostyce kieruję się oglądaniem naturalnego zakresu ruchów oraz postawy ciała, blizn, zmian zabarwienia skóry i stanu żył. Jest to ważne dla wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu terapii manualnej, stanowi dla mnie wskazówkę diagnostyczną i wymaga zdjęcia odzieży (oprócz bielizny).  Proszę o wypełnienie formularza dotyczącego stanu zdrowia i przebytych urazów.

Badanie i terapia trwają od 60 do 120 minut. Kolejne wizyty również nie są krótkie ze względu na pracę w wielu obszarach.

Jest to czas niezbędny, żebym mogła prześledzić większość przyczyn i dróg, które doprowadziły do urazu, z jakim Państwo przychodzą. Miejsce, w którym doszło do bólu to tylko niewielki fragment długiego łańcucha wzajemnych napięć strukturalnych, np problem w barku czy w łopatce często rozwiązuję pracą w innych obszarach ciała.

Terapia manualna

Typ wizyty Cena
Wizyta diagnostyczna z terapią 150 PLN
Wizyta kolejna (w serii 10 spotkań) 100 PLN
Nauka autoterapii dla Pacjentów gratis po wizycie
Terapia ciepłymi kamieniami 150 PLN
Terapia stemplami ziołowymi 150 PLN

Zajęcia

Rodzaj Czas Cena
Zajęcia gimnastyczno-plastyczne dla dzieci - Ciałotwory 90 minut 30 PLN - 1 zajęcia / karnet miesięczny (4 zajęcia) 120 PLN (dziecko + opiekun)
Zajęcia gimnastyczne - Ruch w Relaksie 90 minut 30 PLN / karnet miesięczny 120 PLN (8 zajęć)
Trening indywidualny wg wskazań leczniczych cena ustalana indywidualne

Zastrzegam sobie możliwość zmiany cen zabiegów i zajęć.