Ja i mój Gabinet

O mnie

Jestem technikiem masażu, dyplomowanym terapeutą zajęciowym, jednak moja droga zawodowa rozpoczynała się od pracy wykładowcy - historii sztuki i architektury. Obecnie największą pasją jest przede wszystkim łączenie tych pozornie odległych dziedzin w jedno komplementarne spojrzenie na człowieka jako niepodzielną całość.

Moim dzisiejszym narzędziem pracy jest integracja strukturalna prowadzona poprzez delikatne i nieinwazyjne techniki nasłuchu tkankowego, terapia krzyżowo - czaszkowa w ujęciu biodynamicznym, masaże i ćwiczenia inspirowane elementami Tai – Chi i Qigong oraz delikatną yin jogą.  Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje dzięki stałej współpracy z nauczycielami i centrami szkoleniowymi, instruktorami masażu i terapeutami ruchem. Bardzo dziękuję nauczycielom i trenerom, których serdeczne wsparcie i czujne korekty towarzyszyły mi przez wiele lat praktyki Tai Chi - Robertowi Mrózkowi; a w jodze i medytacji - Fr. Joseph Pereira. Korzystam z wiedzy zdobytej na studiach jak i w szkole medycznej; nadal uczestniczę w kursach instruktorskich i specjalistycznych.  Pracuję w Centrum Medycznym w Łańcucie, prowadzę również gabinet terapii manualnej w Rzeszowie. W swojej pracy łączę model zachodniego podejścia do biomechaniki ciała jak i komponenty wschodniej diagnostyki/terapii. Metody te znane są od tysiącleci a obecnie zostały doceniane przez środowiska akademickie jako pełnoprawne praktyki somatyczne i ustrojowe. Prowadzę zajęcia z integracji strukturalnej w ruchu - ćwiczenia dla małych grup oraz Kreatywną Jogę Rodzinną dla rodziców z dziećmi. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w Joe Studio (kontakt w recepcji).

Pacjent traktowany jest indywidualnie i poświęcam mu całą swoją uwagę. Dobór metod, które stosuję podczas wizyty jest dostosowany do aktualnych potrzeb. W ramach jednej wizyty (która trwa od 60 do 120 min) lub całej ich serii oferuję diagnostykę i pomoc w postaci zabiegów masażu, narzędziowego rozluźniania tkanek (gua-sha, igły, bańka chińska, stemple ziołowe, akupresura), delikatnych technik nasłuchowo - terapeutycznych (terapia czaszkowo - krzyżowa, równoważenie meridianowe, praca manualna poprzez sploty nerwowe.

Jestem przekonana, że człowiek jest doskonale adoptującą się, niepodzielną całością, która posiada tkankowy zapis całej życiowej historii. Jesteśmy nie tylko tym, co zjemy ale również tym, co przeżyjemy, jak chodzimy i śpimy; jak nosimy dziecko a nawet jak znosimy stres w pracy. Nie leczone kontuzje – zarówno te fizyczne jak i emocjonalne - mogą okazać się bardzo poważne w skutkach i osłabić każdy fundament.

Pracując z uwagą i cierpliwością obserwuję z szacunkiem drogę, jaką przebywają Pacjenci podczas rekonwalescencji i za każdym razem jest to dla mnie niezwykła lekcja. Mam szczerą nadzieję, że holistyczne i pełne empatii podejście do pacjenta będzie procentować Państwa zadowoleniem oraz zapewni ciekawą, owocną współpracę!

Z wyrazami szacunku

Dorota Rajchert