Ja i mój Gabinet

O mnie

Jestem technikiem masażu, dyplomowanym terapeutą zajęciowym, jednak moja droga zawodowa rozpoczynała się od pracy wykładowcy - historii sztuki i architektury. Obecnie największą pasją jest przede wszystkim łączenie tych pozornie odległych dziedzin w jedno komplementarne spojrzenie na człowieka jako niepodzielną całość.

Moim dzisiejszym narzędziem pracy jest integracja strukturalna prowadzona poprzez delikatne i nieinwazyjne techniki nasłuchu tkankowego, terapia krzyżowo - czaszkowa w ujęciu biodynamicznym, masaże i ćwiczenia inspirowane elementami Tai – Chi i Qigong.  Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje dzięki stałej współpracy z nauczycielami i centrami szkoleniowymi, instruktorami masażu i terapeutami ruchem. Bardzo dziękuję nauczycielom i trenerom, których serdeczne wsparcie i czujne korekty towarzyszyły mi przez wiele lat praktyki Tai Chi - Robertowi Mrózkowi; a w jodze i medytacji - Fr. Joseph Pereira. Korzystam z wiedzy zdobytej na studiach jak i w szkole medycznej; nadal uczestniczę w kursach instruktorskich i specjalistycznych. W swojej pracy łączę model zachodniego podejścia do biomechaniki ciała jak i komponenty wschodniej diagnostyki/terapii.  Prowadzę zajęcia z integracji strukturalnej w ruchu - ćwiczenia dla małych grup. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w Joe Studio (kontakt w recepcji).

Pracując z uwagą i cierpliwością obserwuję z szacunkiem drogę, jaką przebywają Pacjenci podczas rekonwalescencji i za każdym razem jest to dla mnie niezwykła lekcja. Mam szczerą nadzieję, że holistyczne i pełne empatii podejście do pacjenta będzie procentować Państwa zadowoleniem oraz zapewni ciekawą, owocną współpracę!

Z wyrazami szacunku

Dorota Rajchert